Elbląski ZUS zaprasza na „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych"

 

21 maja 2014 roku (środa) w godzinach od 9.00 do 14.00 w Sali Obsługi Klientów  przy     ul. Teatralnej 4 w Elblągu odbędzie się „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”. Do akcji zaproszeni zostali przedstawiciele następujących instytucji: Narodowy Fundusz Zdrowia, Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych,  Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miejski w Elblągu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także Powiatowy Urząd Pracy, którzy wspólnie z ekspertami z ZUS będą udzielać kompleksowych informacji zainteresowanym.Głównym celem akcji jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej oraz aktywizacji zawodowej i społecznej.

Dla klientów odwiedzających nasz Oddział przygotowane zostały „Informatory dla osób niepełnosprawnych” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami jak również ulotki, broszury
i poradniki dotyczące działalności Zakładu.

Ponadto o godzinie 12.00  rozpocznie się prezentacja dotycząca Platformy Usług Elektronicznych  dzięki, której wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.


Serdecznie zapraszamy!  

Agnieszka Cybulska         
Rzecznik prasowy              
Oddziału w Elblągu