Prezydent na Święcie Straży Granicznej

W miniony piątek prezydent Jerzy Wilk wziął udział w uroczystościach z okazji święta Straży Granicznej. - Chciałbym Państwu życzyć satysfakcji z dokonań zawodowych oraz sił by stawiać czoła nowym wyzwaniom oraz pomyślności  - życzył funkcjonariuszom Jerzy Wilk.

Podczas uroczystości zorganizowanej w Ratuszu Staromiejskim trzynastu funkcjonariuszy SG otrzymało awanse,wręczone zostały ponadto statuetki w kształcie słupka granicznego, którą otrzymał także prezydent Jerzy Wilk. Brązowym medal odznaczony został starszy chor. SG Przemysław Krawczyk, zaś starszy chor. SG Tomasz Janik otrzymał odznakę za zasługi dla Straży Granicznej.

Gala Straży Granicznej po raz pierwszy odbyła się w obecności mediów. - Co roku, 16 maja Straż Graniczna obchodzi swoje święto. Jest to święto ogólnokrajowe - mówi chor. sztab. SG Lidia Osik. - To dla nas ważny dzień i chcieliśmy się podzielić z elblążanami tą chwilą.

- Nasze państwo powierzyło Wam odpowiedzialne zadanie, jakim jest ochrona granic Rzeczypospolitej Polskiej. Realizacja tego zadania wymaga od funkcjonariuszy Straży Granicznej odpowiednich predyspozycji, specjalistycznej wiedzy i wysokich umiejętności - mówił prezydent Jerzy Wilk.  Z mojej wiedzy i współpracy z Państwem wynika, że jesteście nowoczesną i dobrze wyszkoloną formacją i wypełniacie odpowiedzialnie swoją powinność- zakończył Jerzy Wilk.