O bezpieczeństwie Mistrzostw

spotkanie ze służbami
Kolejne spotkanie Jerzego Wilka prezydenta Elbląga i służb mundurowych tym razem odbyło się w Zarządzie Portu Morskiego. Główny temat spotkania dotyczył bezpieczeństwa podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco.

Stan przygotowań do Mistrzostw omawiał Ryszard Sorokosz, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych. W trakcie Mistrzostw część wydarzeń będzie miało charakter imprez masowych, co oczywiście oznacza spełnienie wszystkich wymogów dotyczących bezpieczeństwa, m.in. zapewnienia opieki ratowników medycznych, służb informacyjnych. Pozostałe wydarzenia, rozgrywki grupowe, atrakcje przed halą CSB i na Starym Mieście również odbywać się będą pod czujnym okiem służb mundurowych. Przed przybyciem ekip sportowych z całego świata Departament Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych wystosuje do hotelarzy, restauratorów, taksówkarzy specjalne listy zawierające praktyczne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z dużą ilością zagranicznych gości w Elblągu.

Ćwiczenia, ćwiczenia
Dobrym sprawdzianem skuteczności działania służb i koordynacji ich prac będą planowane na 29 i 30 maja powiatowe ćwiczenia cywilno-wojskowe „Elbląg 2014”. W ich trakcie doskonalone będą procedury reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Zmierzenie się z sytuacjami kryzysowymi będzie możliwe dzięki specjalnym epizodom przyjętym w ramach ćwiczeń, np. skażenie ujęcia wody, rozszczelnienie zbiorników z chemikaliami w jednym z elbląskich zakładów.

W spotkaniu uczestniczyli z prezydentem uczestniczyli przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Zarządu Portu Morskiego Elbląg.

spotkanie ze służbami