Prezydent na pikniku rodzinnym z okazji 10 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej

Wczoraj prezydent Jerzy Wilk wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością we wspólnocie. Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.

 

Zaś po godz. 16:00 na zaproszenie prezydenta Jerzego Wilka do Elbląga przypłynęło około 30 luksusowych łodzi z Polski oraz z obwodu kaliningradzkiego. Była to doskonała okazja by zaprezentować nasze nowe nabrzeże, na odbudowę, którego także pozyskano środki unijne i tym samym przekonać żeglarzy i turystów, że Elbląg jest doskonałym miejscem nie tylko postojowym ale także o potencjale turystycznym, kulturowym i rekreacyjnym.

Dodatkowo Klub Szachowy "Start" Elbląg, w ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, zorganizował we współpracy z Urzędem Miejskim - X edycję turnieju szachów szybkich pn. "Elbląg w Europie".

Więcej zdjęć znajdą Państwo na facebookowym profilu prezydenta.