Pola Nadziei w toku...

Tegoroczna akcja rozpoczęła się w Polsce 16 marca, zakończy 25 maja. W ramach tegorocznych „Pól Nadziei” 6 kwietnia zorganizowaliśmy w Elblągu i Pasłęku kwesty pod kościołami, zaproponowaliśmy przeprowadzenie spotkań, prelekcji. Aktualnie niektóre szkoły przeprowadzają kwesty na terenie swoich placówek. Natomiast już w tę sobotę 26 kwietnia młodzież będzie kwestowała w hipermarkecie E. Leclerc, supermarkecie „Piotr i Paweł” oraz (dorosła młodzież z Leo Club) przed Specjal Pubem (puszki będą umieszczone też wewnątrz lokalu)…Spotkajmy się na Placu Jagiellończyka i zaznaczmy naszą obecność (flash mob)!

Mimo, iż nie dostaliśmy  Placu na festyn w dniu 10 maja, chcemy włączyć się symbolicznie Polami Nadziei (26 kwietnia) w wydarzenie o wymiarze duchowym i  jednocześnie sportowym. W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II, o 11:00 (zbiórka 10:30) z Placu Jagiellończyka startuje rajd rowerowy, długość trasy to symboliczne 21 km 37 m, (organizatorami są Urząd Miasta Elbląg i CSE „Światowid”).  

Bądźmy tam, gdy rowerzyści będą startować. Pojawmy się o 10.30 na Placu, ubrani w żółty kolor. Złapmy się za ręce, tworząc łańcuch nadziei. Przyklejmy żonkilowe naklejki uczestnikom rajdu, niech wiozą ten symbol nadziei w tym pięknym rajdzie.

Organizacyjnie będą nam pomagać: młodzież z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego oraz opiekunowie wraz z psami z grupy Golden Retrivery (https://www.facebook.com/goldenwospelblag).

Kto ma czas niech tam przybędzie! Na bieżąco informacje na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/HospicjumElblaskie oraz na stronie: www.ehospicjum.pl.