Więcej informacji, więcej współpracy

konferencja
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga odpowiadał na zagadnienia szczególnie nurtujące radnych, o które za pośrednictwem mediów pytali prezydenta dwie godziny wcześniej.

Przekaz informacji

Jestem zaskoczony tą sytuacją. Radni wszystkich klubów mają do mnie drzwi otwarte. O wszystkich sprawach, które poruszano na konferencji z udziałem trzech klubów, radni mogli dowiedzieć się u mnie osobiście. Sprawy miejskie staram się konsultować maksymalnie szeroko - mówił na wstępie prezydent. To za mojej kadencji w Biurze Rady został zatrudniony jeszcze jeden pracownik, by usprawnić pracę Rady, wymianę informacji. Zaproponowałem też żeby Biuro Rady, Rada Miejska miała swoją zakładkę na stronie Urzędu Miejskiego, jej treść będzie zależała od radnych - dodał prezydent.

Sprawy do wyjaśnienia


Po tych wyjaśnieniach prezydent wraz z wiceprezydentem Januszem Hajdukowskim odnieśli się do zagadnień, o które pytali radni.

Obwodnica wschodnia bis to spadek po poprzedniej ekipie. To właśnie wtedy zrezygnowano z budowy stadionu w innej niż Agrykola lokalizacji  a jednak pozostał projekt drogi prowadzącej donikąd
- mówił Janusz Hajdukowski. Podobnie wygląda sprawa terenów na Terkawce. Nikt nie zainwestuje na tym gruncie, gdzie aż 80% powierzchni to bagna. Przygotowanie tego terenu pod inwestycje może pochłonąć 30-50% więcej środków, poza tym mamy Modrzewinę i tam staramy się pozyskiwać inwestorów - dodał Hajdukowski.

Prezydent poinformował również o sprzedaży gruntów przy ulicy Lotniczej - Działkę przy Lotniczej możemy sprzedać w całości lub podzielić na części. Zapytania potencjalnych inwestorów dotyczą częściej wybranych obiektów i fragmentów działki, dlatego będziemy się starali ją geodezyjnie podzielić. Żeby kredytujący nas bank czuł się bezpiecznie na hipotekę szukaliśmy obiektów, których jako Miasto na pewno nie sprzedamy i stąd wziął się pomysł Ratusza Staromiejskiego. Hipoteka została sprawdzona przez radców i mam nadzieję, że Urząd Marszałkowski wyrazi zgodę na ten ruch.

Prezydent poinformował również o kwestii logotypu, który w tym roku został zastąpiony przez logo jubileuszu 777-lecia Elbląga. Ostatnią kwestią była darmowa komunikacja, która ma zostać wprowadzona podczas Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco i Dni Elbląga. Radni chcą znać szczegółowe wyliczenia i źródła finansowania. - To szczególna sytuacja, święto miasta, Mistrzostwa Świata musimy się pokazać z jak najlepszej strony a sprawność poruszania się poszczególnych ekip i samych kibiców na mecze jest istotna. Te pieniądze znajdziemy wspólnie z ZKM a stosowne wyliczenia przedstawimy radnym - zakończył prezydent