Wspólne sadzenie lasu z elbląskimi leśnikami

W ramach obchodów 90-lecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Elbląg w miniony weekend zorganizowało akcję pn. „SADZIMY LAS NA KOLEJNE 90 LAT”.  Była ona nawiązaniem do  przedwojennej tradycji Dni Lasu, obchodzonych w trakcie wiosennej akcji sadzenia lasu przez lokalne społeczeństwa wspólnie z leśnikami.


Sadzenie lasu przeprowadzone zostało w trzech miejscach na terenie Nadleśnictwa Elbląg w Kadynach, Krasnym Lesie i Kątach Rybackich. Drzewka sadzono w ramach tak zwanego odnowienia lasu, czyli powtórnego sadzenia lasu po jego wcześniejszym wycięciu.


Każdy kto przybył mógł osobiście posadzić małe drzewko-sadzonkę. Łącznie posadzono 3500 drzewek z czego 2000 szt. dęba, 1000 szt. świerka, 500 szt. jodły, tym samym odnawiając 60 arów powierzchni lasu. W przedsięwzięciu udział wzięło 150 osób, wśród nich rodzice z dziećmi oraz seniorzy. Po wspólnym sadzeniu lasu leśnicy zaprosili przybyłych gości na ognisko i poczęstunek.


Dziękujemy za udział i zapraszamy do zaglądania na stronę internetową Nadleśnictwa Elbląg oraz profil facebooka gdzie znajdą Państwo galerię ze zdjęciami z weekendowego sadzenia lasu.