Siatkarskiego mistrza poznamy 1 kwietnia

Coraz bliżej finału są zespoły uczestniczące w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W grupie finałowej zespoły mają do rozegrania ostatnią kolejkę, a ta zadecyduje o tym, która z drużyn sięgnie po mistrzowski tytuł.

Finisz siatkarskiej ligi zapowiada się niezwykle ciekawie. Przed ostatnią kolejką szanse na tytuł mistrzowski mają trzy drużyny. O tym, kto sięgnie po główne trofeum zadecyduje ostatnia kolejka, zaplanowana na 1 kwietnia. Największe szanse na wygraną mają liderujący w tabeli siatkarze zespołu Nauka Języków REGENT. Lider w dwóch ostatnich meczach zanotował dwa zwycięstwa. Najpierw, po zaciętym i emocjonującym meczu, pokonał ZNP Elbląg 2:1, a następnie gładko w trzech setach uporał się z ekipą ADAR Spedycja międzynarodowa.

Ochotę na obronę mistrzowskiego tytułu mają siatkarze Nauki Jazdy Adam, którzy do lidera tracą zaledwie dwa punkty. Ubiegłoroczni mistrzowie, tym razem punkty otrzymali walkowerem, gdyż ich przeciwnik Sisley Volley Team I nie stawił się na zawodach.

- O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka i już dziś możemy się szykować na zakończenie sezonu w dobrym wykonaniu - mówi Dariusz Zapolski z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Nauka Jazdy Adam by myśleć o obronie tytułu musi w ostatnim meczu pokonać lidera i to w stosunku setów 3:0. W każdym innym przypadku mistrzem zostanie Nauka Języków REGENT. Tak więc finał ligi zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wyniki grupy finałowej:
ZNP Elbląg - Nauka Języków REGENT 1:2 (20:25, 25:21, 21:25)
Nauka Jazdy ADAM - Sisley Volley Team I 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) vo
REGENT Nauka języków - ADAR Spedycja międzynarodowa 3:0 (25:12, 25:13, 25:13)
KAM - ZNP Elbląg 2:1 (17:25, 25:19, 25:22).

Zdecydowanie mniej znaków zapytania jest wśród zespołów walczących o miejsca 7-12. Kolejne spotkanie wygrał przewodzący stawce KOLEX Hale stalowe, który 3:0 pokonał ekipę Merkury Elbląg. W pierwszym secie KOLEX całkowicie zdominował rywali, wygrywając 25:8. Jednak im dłużej trwało spotkanie, tym Merkury lepiej radził sobie pod siatką. Najbardziej wyrównany był trzeci seta, który ostatecznie wygrał KOLEX 25:22. W drugim meczu tej grupy Techtrans Elbląg miał zmierzyć się z drużyną Adehadowo. Rywale jednak nie dotarli na spotkanie i Techtrans punkty zdobył walkowerem.

Wyniki grupy o miejsca 7-12
Merkury Elbląg – KOLEX Hale stalowe 0:3 (8:25, 18:25, 22:25)
Techtrans Elbląg – Adehadowo 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) vo.

Informacje o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.


Tekst MOSiR