Pomóż Harcerswtu działać na 100%

Czas rozliczeń podatkowych trwa. Jako Związek Harcerstwa Polskiego apelujemy o pomoc i wsparcie dla naszych działań. ZHP jest organizacją pożytku publicznego, która nadal uznawana jest za największą organizację wychowawczą, zrzeszającą dzieci i młodzież praktycznie w każdym wieku. Zajmuje się przede wszystkim wychowywaniem młodych ludzi, rozwijaniem ich umiejętności oraz kształceniem, w szerokim rozumieniu tego słowa.



Jednostkami działającymi z najmłodszymi członkami są gromady zuchowe, w których bariera wiekowa zaczyna się od klas I, a kończy na klasach III Szkół Podstawowych. Zuchy mimo swojego, jeszcze dość młodego, wieku aktywnie uczestniczą w zbiórkach. Tam uczą się przede wszystkim poprzez zabawę i poznają tajniki działalności ZHP.


Kolejnymi jednostkami są drużyny harcerskie (czyli dzieci w wieku 10-13 lat), następnie harcerze starsi (młodzież w wielu 13-16 lat) i wędrownicy (od lat 16 do 21). Tam już wszystko odbywa się zupełnie inaczej, jednak równie ciekawie. Harcerze uczą się zaradności, harcerze starsi szukają swojego miejsca w ZHP, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach, a wędrownicy skupiają się na realizacji rzeczy niemożliwych – dosłownie.


Hufiec Elbląg jest z jednym z oddziałów organizacji działającym przy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Jako stosunkowo niewielki hufiec, działa dość prężnie i aktywnie. Jest organizatorem różnych przedsięwzięć realizowanych w Elblągu tj. Festyn „W krainie Króla Piegusa”, Święto Flagi, Harcerska Akcja Letnia i Zimowa, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, a także Festyn Żeglarski, który z roku za rok staje się wydarzeniem bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjnym dla mieszkańców naszego miasta. Takie właśnie działania, ukazują wielkie zaangażowanie i pracę harcerzy w naszym mieście. Warto też wspomnieć, że wszystkie ich działania realizowane są z wielką przyjemnością i pasją związaną z działalnością w ZHP.


Oprócz tego w elbląskim hufcu organizujemy działania edukacyjne. Jednym z nich jest nauka pierwszej pomocy, w ramach którego organizowane są różnego rodzaju kursy, szkolenia i warsztaty. Wszystko to po to, aby każdy harcerz był świadomy i umiał zaradzić w różnego rodzaju wypadkach czy niefortunnych zdarzeniach. Nasz hufiec prowadzi również Harcerski Ośrodek Wodny „Bryza”, w którym staramy się też bardzo dużo stawiać na sporty, przede wszystkim wodne, związane z pływaniem i żeglarstwem. Ponadto mamy pod opieką Harcerską Bazę Obozową we Fromborku, o którą również dbają nasi harcerze.


Wszystko co robimy, dzieję się głównie z chęci pomocy i wsparcia dla innych. Pragniemy kształcić nowych instruktorów, a także rozwijać pasje i umiejętności młodych ludzi. Pozyskane przez nas środki są rozporządzane w sposób dokładnie przemyślany.


Planów, chęci i zamierzeń mamy wciąż bardzo dużo, a dzięki Twojej pomocy jesteśmy w stanie je zrealizować. Wystarczy, że podczas wypełniania zeznania podatkowego zostanie wskazane, że 1% powinien zostać przeznaczony na Hufiec Elbląg ZHP. Jest to niewiele, jednak dla nas ma ogromne znaczenie. Wierzymy dzięki temu, że są ludzie, którzy nas wspierają.


Prosimy o wpisanie nr KRS: 0000271499; nazwa OPP: ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska; cel szczegółowy 1%, na przykład: Hufiec Elbląg… oraz nazwa i numer drużyny. Więcej informacji na temat drużyn i poprawnego przekazania 1% swojego dochodu na ZHP znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.elblag.zhp.pl.


Już dziś dziękujemy za wszystko, co dla nas robicie! Nie ważna jest kwota, lecz ilość ludzi, którzy poprą nasze działania!


Kamila Niewinowska, Harcerska Służba Informacji