WIOSNA W JAGIELLOŃCZYKU

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr... a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, jak co roku o tej porze innowacyjne działania naukowe!  Tej wiosny  ( 21 marca  w godz. 8.30-13.00) uczniowie szkoły  uczestniczyć będą w Festiwalu Eksperymentu. Pracom i działaniom naukowym młodzieży towarzyszyć będzie zabawa, zgodnie z oświeceniową zasadą uczyć bawiąc, bawić ucząc!

 


Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych wezmą udział m.in. w konkursie wiedzy  Eksperymenty przyrodnicze,  w doświadczeniach chemicznych i fizycznych ( na wesoło), wyjmą DNA z truskawki , ujarzmią żywioły, będą uczestniczyć w pokazie iluzji...


W tym szczególnym dniu szkołę odwiedzi pani prof.  dr hab. Żaneta Polkowska, która wygłosi wykład  pt  Materiały biologiczne jako źródło informacji o narażeniu człowieka , a pan dr  Wojciech Chwiałkowski  pracownik Elbląskiego Parku Technologicznego  zaprezentuje pokaz doświadczeń i eksperymentów chemicznych...Będzie się działo!!! Dużo atrakcji, dużo emocji i kreatywnych działań, których celem jest pozyskanie nowych adeptów nauki. Projekt realizowany jest przy wsparciu rzeczowym Grupy LOTOS SA, firmy  Koni, Spółki Wolność oraz zaangażowaniu finansowym zaprzyjaźnionych rodziców.


Część nauczycieli zgłosiła także swój udział w pierwszym w Elblągu szkolnym turnieju na najgłośniejszego nauczyciela. Poziom natężenie nauczycielskich głosów mierzony będzie specjalnym urządzeniem.


Fot. : archiwum ZSO nr 2 ( foty z ubiegłorocznego Festiwalu Nauk)
Marek Nowosad - rzecznik ZSO nr 2