Rozmawiali o sekrecie szczęscia i spełnienia kobiety

W minioną sobotę, 15 marca br. w sali Ratusza Staromiejskiego odbyło się spotkanie dla kobiet pt. „SEKRET SZCZĘŚCIA, SUKCESU I SPEŁNIENIA KOBIETY”. Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, udział w nim wziął wiceprezydent Marek Pruszak oraz radne klubu PiS Małgorzata Adamowicz, Jolanta Lisewska oraz Jolanta Janowska . Gościem specjalnym spotkania był Magda Grabowska autorka książki pn. "Kobieta warta królestwa".
Spotkanie miło na celu wskazanie, że w dzisiejszym świecie pełnym wyzwań kobiety mogą odnaleźć siebie, swoją rolę w rodzinie i społeczeństwie, jak również doświadczać spełnienia w życiu.

Prowadząca spotkanie pani Mariola Malkiewicz, wiceprezes Fundacji „Kierunek Rodzina” witając panie, przybliżyła istotę takich spotkań, które w poprzednich latach odbywały się w kameralnym gronie. Podzieliła się inspiracjami, które towarzyszyły powstawaniu tej inicjatywy. Reprezentantem Urzędu Miasta, na tym spotkaniu, był pan Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga, który wyraził nadzieję na to, aby ta i kolejne podobne inicjatywy dały paniom w naszym mieście okazję do umocnienia w wypełnianiu swoich ról w rodzinie i społeczeństwie oraz pomogły w doświadczeniu spełnienia i odkrywaniu swojej wartości. Wyrazem tego był Patronat honorowy Prezydenta Elbląga, którym zostało objęte to spotkanie. Panie, które przyjęły zaproszenie na to spotkanie reprezentowały cały przekrój wiekowy jak i bardzo różne środowiska. Prelegentka pani Magda Grabowska jest autorką wielu książek, na co dzień zajmuje się pracą na rzecz małżeństw, od lat zaangażowana jest w podobne inicjatywy dla kobiet w Polsce i za granicą. Na spotkaniu w naszym mieście mówiła o tym, jak współczesne kobiety mogą doświadczyć radości i spełnienia w codziennych sytuacjach życia. Jako inspirację do odkrywania wartości i piękna kobiety posłużył biblijny tekst „O dzielnej niewieście”. Był czas na kobiece rozmowy przy kawie i ciastku w przyjemnej atmosferze. Panie mogły również wysłuchać dwóch historii życia, w których mówczynie podzieliły się swoimi doświadczeniami w odkrywaniu tego, co daje im prawdziwą radość życia i satysfakcję. Klimat spotkaniu nadał również występ zespołu wokalno – instrumentalnego, który wykonał kilka ciekawych aranżacji znanych utworów.


Oto fragmenty niektórych wypowiedzi uczestniczek spotkania: „Pozytywne i wzmacniające spotkanie, dało mi możliwość zatrzymania się na chwilę i zobaczenia swojego życia w lepszym świetle”, „Potrzebowałam tego spotkania…”, „Czuję się zachęcona i zbudowana konferencją pani Magdy”, „Odpoczęłam i czuję się zainspirowana”.