Święto Policji

Urząd Miejski w Elblągu włączył się w organizację tegorocznego Święta Policji.
Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji tego wydarzenia znalazł się także koncert Wojciecha Kordy, który wystąpi 24 lipca na placu Jagiellończyka. Fundacja Widoczny zawsze bezpieczny przygotuje prezentację gadżetów odblaskowych, a akcję „Drozda w drodze” poprowadzi znany satyryk Tadeusz Drozda. Podczas festynu przedstawiony zostanie również program edukacyjno-szkoleniowy „Stop wypadkom – żyć bez zagrożeń”. Koncert Wojciecha Kordy rozpocznie się o godz. 18.00.

Tadeusz Drozda debiutował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie Elita. W latach 70. XX w. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. W latach 90. był twórcą i prezenterem programu Dyżurny Satyryk Kraju w Polsacie, później prowadził również program „Śmiechu warte” w TVP 1 oraz talk-show „Herbatka u Tadka” emitowany w TVP2 i TV Polonia. Autor i kompozytor wielu piosenek, m. in. „Parostatek” wykonywanej przez Krzysztofa Krawczyka.

Wojciech Korda, - wokalista, gitarzysta, kompozytor, współtwórca rock-opery Naga. W zespole Niebiesko-Czarni od początku 1964 roku aż do chwili rozwiązania w 1976 roku. Następnie występował w duecie z Adą Rusowicz (prywatnie żoną Kordy) w zespole Ada-Korda i Horda. W latach 80. i 90. występował w klubach krajów skandynawskich i USA. Po powrocie kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim (z którym współpracuje z przerwami od 1959 roku) i jego zespołem. Laureat Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965). Jednym ze znanych utworów Wojciecha Kordy jest „Niedziela będzie dla nas”.

Współorganizatorzy Święta Policji: Krajowe Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska oraz PSE „Polest”.