Odszedł Szczepan Baum twórca wielu budowli w Elblągu

Fot. http://www.zapa-architekci.pl

Fot. http://www.zapa-architekci.pl
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w sobotę 25 stycznia 2014 roku odszedł Profesor Szczepan Baum wybitny architekt, autor wielu wspaniałych obiektów w Polsce m.in. elbląskiego Ratusza Staromiejskiego, ołtarza papieskiego, ok. 150 kamieniczek usługowo-mieszkalnych na Starym Mieście w Elblągu. Wychowawca wielu pokoleń polskich architektów, wieloletni członek i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZAPA – ARCHITEKCI. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym przekazują prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydenci Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski.

Wybitny architekt zaprojektował kilka elbląskich budowli m. ni. : Ratusz Staromiejski, około 150 kamieniczek usługowo-mieszkalnych na Starym Mieście, Kościół pw. Świętej Rodziny czy ołtarz papieski w Elblągu. Ponadto Szczepan Baum był twórcą projektu takich obiektów jak, terminala pasażerskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, rezydencji Lecha Wałęsy w Gdańsku Oliwie, Galerii Bałtyckiej i Galerii Madison w Gdańsku, wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, pomnika Jana Pawła II i Ronalda Reagana w Gdańsku,  Kościoła pw. Matki Boskiej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, Kościoła pw. św. Jacka w Straszynie, Kościła pw. Matki Boskiej Licheńskiej w Gdyni Babich Dołach

Za swój dorobek otrzymał m.in. Nagrodę Honorową SARP za całokształt twórczości, Nagrodę im. Ericha Brosta za odbudowę Starego Miasta w Elblągu - 1995 r., I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie SARP na projekt campusu Uniwersytetu Gdańskiego - 1995 r., Nagrodę MSWiA za projekt Hotelu HANZA w Gdańsku - 1998 r.