W Katedrze rozbrzmiały kolędy i pastorałki

Wczoraj prezydent Elbląga Jerzy Wilk wziął udział wraz z małżonką w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu laureatów 1 Międzyszkolnego Konkursu. Młodzi elblążanie dostarczyli zgromadzonym w katedrze Św. Mikołaja gościom wielu emocji i wrażeń. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 21 w Elblągu.

 

 

I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek miał na celu popularyzację kolęd i pastorałek oraz promocję uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz ich możliwości wokalnych. Dodatkowo wskazać należy, że konkurs umożliwił konfrontację osiągnięć młodych wykonawców oraz wymianę pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej.

Jury podczas konkursu oceniało własną interpretację kolęd, muzykalność, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce w kategorii zespoły zdobyły "Świetliki" ze Szkoły Podstawowej nr 11, które przepięknie zaśpiewały pastorałkę pn. "Oto dziś narodziła się miłość". Młodzi elblążanie oczarowali publiczność i przypomnieli im iście świąteczny nastrój. Skład zespołu Świetliki: Michalina Majewska, Kornelia Sowa, Zuzanna Wandyk, Wiktoria Literska, Agata Barcińska, Marta Pytkowska. Uczniów przygotowywała Teresa Barszczewicz.


Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


- Jest mi niezmiernie miło, że przedsięwzięcie to odbyło się pod moim patronatem. Cieszy mnie, że mamy w naszym mieście tak utalentowane dzieci i młodzież - mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk - Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom i opiekunom, że włożyli wiele pracy w organizację tego konkursu i koncertu oraz w przygotowanie młodych artystów - dodał prezydent.

W koncercie wzięli udział także: wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak oraz elbląscy radni.