Z Ekwadoru do Elbląga

wizyta ambasadora
Ambasador Ekwadoru w Polsce Pan Fabián Valdivieso przebywa z dwudniową wizytą w Elblągu. Na początek spotkał się z Jerzym Wilkiem prezydentem Elbląga w Urzędzie Miejskim.

Ambasador zwiedził dziś także Elbląski Park Technologiczny oraz modernizowane Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Jutro ambasador odwiedzi stację uzdatniania wody i weźmie udział w spotkaniu roboczym z przedstawicielami Departamentów Edukacji oraz Kultury, Sportu i Turystyki, aby rozmawiać o możliwościach współpracy.

Ambasador Ekwadoru prowadzi aktywną politykę informacyjną w polskich regionach. Elbląg jest już 129. miejscowością, którą ambasador odwiedza w Polsce. Nasze miasto może też być kolejnym, w którym przedstawiona zostanie kultura Ekwadoru, bo efektem wizyt ambasadora są różnorodne wystawy i pokazy.

Miło jest mi Pana powitać w Elblągu, mieście bogatej historii. Chcemy pokazać Panu nasze osiągnięcia, mam też nadzieję, że będziemy mogli zaprezentować szerzej mieszkańcom kulturę i tradycje Ekwadoru – mówił na powitanie prezydent Jerzy Wilk.

Inicjatorem spotkania jest radny Sławomir Malinowski, który zabiegał o spotkanie w Elblągu -  Chcemy przybliżyć Ekwador mieszkańcom Elbląga, ale i pokazać potencjał naszego miasta w Waszym kraju. Chcemy, by nasza młodzież, uczniowie, studenci przełamywali dzięki takim kontaktom bariery kulturowe – precyzował radny Malinowski

W swojej pracy dyplomatycznej założyłem sobie nie tylko właściwe relacje na szczeblu centralnym, ale zbliżenie na gruncie samorządowym, poznanie władz lokalnych i prezentacje naszych możliwości poza Warszawą. To dla mnie zaszczyt być dziś w Elblągu - mówił o celach swoich podróży ambasador