Preludium i Fuga Możdżera wciąż żywe

Dwa miesiące temu (26 października) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu spotkali się melomani słynnego i uwielbianego Leszka Możdżera. Koncert pianisty z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Marka Mosia został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Artyści zaprezentowali m.in. specjalnie skomponowany na tę okazję utwór „Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową”.

Mimo ubiegającego czasu o prawykonaniu dzieła stworzonego przez Możdżera, nadal piszą branżowe media. W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika „Twoja Muza” ukazała się recenzja tego niezapomnianego koncertu. Nie zabrakło w niej również kilku słów pochwały dla Orkiestry:

"Słowa uznania należą się obiecującej, bardzo młodej Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, która  udźwignęła ciężar tej kompozycji. To dobrze rokuje na przyszłość. Kluczowe znaczenie dla wysokiej jakości wykonania miało to, że artyści orkiestry w pełni identyfikują się z muzyką Możdżera, bardzo dobrze ją znają, rozumieją i czują – pisze Tomasz Lipiński, redaktor „Twojej Muzy”.

Kompozycje dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Elbląska Orkiestra Kameralna dziękuje wszystkim melomanom uczestniczącym w koncercie. Jednocześnie pragnie zaprosić na równie widowiskowe wydarzenie, jakim będzie Koncert Karnawałowy „Księżniczka Czardasza”. Wartka akcja i wspaniała muzyka, jednego z najbardziej znanych przebojów operetkowych, to gwarancja znakomitej rozrywki na najwyższym poziomie.

Koncert „Księżniczka Czardasza” – 17 stycznia 2014 r., Teatr im. A. Sewruka w Elblągu, godz. 19:00. Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy). Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 i elektroniczna: www.eok.elblag.eu