Szczególny prezent dla mieszkańców

podpisanie umowy
W wigilijny poranek Elbląg i elblążanie otrzymali bardzo miły prezent. W Urzędzie Miejskim z udziałem Jacka Protasa marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i Jerzego Wilka prezydenta Elbląga podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków unijnych projektu pn. Centrum Rekreacji Wodnej. Gościem spotkania był również Andrzej Lemanowicz burmistrz Tolkmicka, miasta które jest partnerem projektu. Jesteśmy coraz bliżej budowy basenu.

O planach rozwoju Elbląga z perspektywy całego województwa i nadziejach związanych z budową basenu mówili marszałek i prezydent.

Cieszę się, że w ten szczególny dzień mogę być w Elblągu. Kiedy tylko zakończyły się procedury, które wyłoniły zwycięski projekt chcieliśmy podpisać umowę jak najszybciej. Czas na wykonanie inwestycji jest krótki, musi się ona zakończyć do czerwca 2015 roku. Dla Elbląga będzie to dobre przedsięwzięcie budujące regionalność miasta. Zależy mi na tym, aby Elbląg taki status osiągnął. To nie tylko zapis w dokumentach, regionalność Elbląga trzeba budować. Dlatego oprócz środków na budowę basenu, w nowej już perspektywie unijnej dla Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego zostały wydzielone specjalne środki na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. To nie jest normalna procedura, takie środki wydziela się raczej dla miast wojewódzkich, jednak Elbląg otrzyma je właśnie po to, by swoją regionalność wzmacniać – mówił tuż przed podpisaniem umowy marszałek Jacek Protas

Dziękuję Panu marszałkowi, że znalazł czas by osobiście podpisać umowę w elbląskim Urzędzie. Kiedy pracę rozpoczął zespół przygotowujący projekt miałem przekonanie, że to dobry pomysł, która ma szansę na realizację. Dziękuję Panu marszałkowi za bardzo obiektywne  podejście do oceny tego projektu. To dobra decyzja, teraz już możemy budować basen a zespół, który przygotowywał projekt będzie nadzorował prace nad jego realizacją. Dziękuję również burmistrzowi Tolkmicka, że wsparł nas w walce o unijne środki – mówił Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

podpisanie umowy
podpisanie umowy