Wizyta gości z Rumunii

Dzisiaj Urząd Miejski w Elblągu gościł przedstawicieli kadry edukacyjnej z rumuńskiego miasta Timisoara. Było to już drugie spotkanie organizacji partnerskich (Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz School Inspectorate of Timis County) biorących udział w projekcie „4 S”- Say Short Simply Sport. Zgromadzonych gości przywitał wiceprezydent Marek Pruszak.


Przypomnijmy, w październiku to elbląscy nauczyciele z Gimnazjum nr 9, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz pracownicy Departamentu Edukacji gościli w Rumunii.
Na miejscu odbywały się panele dyskusyjne, dzięki którym uczestnicy mobilności- nauczyciele, pracownicy ośrodków sportowych i inspektorzy instytucji odpowiedzialnych  za edukację w miastach- pozyskali wiedzę, wymieniali doświadczenia i najlepsze praktyki w zakresie rozwoju, uprawiania i upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Była też sposobność do odwiedzenia Urzędu Miasta Timisoary, rumuńskich szkół (Secondary School No. 6 Timisoara, Varias General Secondary School), ośrodka sportowego (Clubul Sportiv Scolar Bega), jak również Akademii Wychowania Fizycznego.Tym razem to przedstawiciele edukacji z rumuńskiego, niezwykle malowniczego miasta Timisoara wybrali się z wizytą do Elbląga. W programie ich pobytu jest nie tylko wizyta w urzędzie i spotkanie z władzami miasta, nasi zagraniczni goście wezmą ponadto udział w panelach dyskusyjnych z elbląskim nauczycielami.

- Cieszę się, że możemy państwa gościć w naszym mieście - mówił wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak. - Niezwykle ważne jest to, że upowszechniają Państwo zdrowy i sportowy tryb życia poprzez uczestnictwo w takim projekcie - dodał Marek Pruszak.

Projekt pn. „4 S”-Say Short Simply Sport jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie“ Comenius Partnerskie Projekty Regio, który Urząd Miejski w Elblągu od sierpnia br. realizuje w partnerstwie z władzami miasta Timisoara.