Zwyciężył w trzech kategoriach

Igor Janik (z prawej) przegrał jedynie ze zwycięzcą turnieju, Przemysławem Kocem
Kolejny udany występ zanotował młody elbląski szachista Igor Janik. 13-latek podczas X Jubileuszowego Turnieju Szachowego zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

8. grudnia w Pruszczu Gdańskim  odbył się turniej poświęcony pamięci trenera i działacza szachowego Jerzego Ossorya-Cierpickiego. Wystartowało w nim 36 zawodników, pośród nich, z 9. numerem startowym, zawodnik Klubu Szachowego Start Elbląg (aktualny mistrz Polski w szachach szybkich i wicemistrz Polski w szachach klasycznych i błyskawicznych do lat 14). Zaledwie 13-letni Igor Janik legitymuje się rankingiem międzynarodowym 1997.

- Na uwagę zasługuje wynik młodego elblążanina, który w dziewięciu partiach zdobył 7 punktów przegrywając jedynie ze zwycięzcą turnieju Przemysławem Kocem z Gdańska (ranking międzynarodowy 2346) i remisując 2 partie – informuje Jędrzej Długosz, sędzia główny turnieju. - Igor uzyskał w turnieju ranking 2224, co znacznie przewyższa jego aktualny ranking w szachach szybkich.

Gra na wysokim poziomie pozwoliła elblążaninowi na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej turnieju oraz na zwycięstwo w kategoriach do lat 14, 16 i 18.