Wieczór wzruszeń

Ci, którzy mieli okazję wziąć udział w przełamywaniu stereotypów, czyli spotkaniu opłatkowym w elbląskim Domu Dziecka, przeżyli bardzo wzruszający wieczór. Szczególnie występ podopiecznych Domu wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

Generalki ciąg dalszy, czyli drugie opłatkowe spotkanie z mieszkańcami Domu Dziecka w Elblągu, odbyło się w czwartek o godz. 16. Sala, w której podopieczni Domu na co dzień spożywają, posiłki pękała w szwach.

- Ideą naszych spotkań jest pokazanie, że jesteśmy jak każda inna rodzina… tylko większa – mówi Barbara Nalińska, dyrektor Domu Dziecka w Elblągu.

Wśród około setki gości byli m.in. przedstawiciele władz Elbląga, Rady Miejskiej i różnych instytucji miejskich oraz elblążanie, którym los Domu i jej wychowanków leży na sercu. Po krótkim wstępie dyrektor placówki oraz Magdaleny Olejarz, prezesa Stowarzyszenia "Radość Serca", które od kilku lat wspiera elbląski Dom Dziecka, rozpoczęły się pokazy artystyczne.
Jako pierwszy swoje umiejętności zaprezentował Dziecięcy Zespół Muzyki Dawnej. Po nim wystąpili tancerze zespołu „Jantar”. Na zakończenie swoimi umiejętnościami popisali się wychowankowie Domu. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i zwiedzanie Domu.

Każdy z gości mógł również kupić cegiełkę na rzecz Domu i różne ozdoby świąteczne – pozyskane w ten sposób pieniądze pomogą w zapewnieniu dzieciom letniego wypoczynku.