Uwaga! Będzie wiało

uwaga wiatr
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o możliwości wystąpienia w naszym mieście w ciągu najbliższych dni bardzo silnych wiatrów.

Według Instytutu Meteorologicznego Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych dwóch dni spodziewać się należy silnego wiatru oraz marznących opadów śniegu.

Najtrudniejsza sytuacja prognozowana jest dla północy kraju. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągnąć z 5 na 6 grudnia do 135 km/h. Komunikaty o tych zjawiskach przewidują dla województw nadmorskich i dla naszego miasta 3 – najwyższy stopień zagrożenia. Wystąpienie tak silnego wiatru skutkować może uszkodzeniami sieci, budynków i infrastruktury drogowej. Porywy wiatru północno-zachodniego dochodzące do 120km/h mogą spowodować wzrost stanu wody rzeki Elbląg.

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców miasta z apelem o zachowanie należytej ostrożności w tym okresie. Uprasza się o zabezpieczenie ruchomych przedmiotów w swoich gospodarstwach i na balkonach, nieparkowania pojazdów pod drzewami. Nie jest również wskazane opuszczanie bez potrzeby mieszkań, zwłaszcza podczas nasilenia tych zjawisk.