Prezydent zaprasza

prezydent
Poniżej zaproszenie na miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości i życzenia dla mieszkańców przekazane przez Jerzego Wilka prezydenta Elbląga.

 

 

 

Drodzy elblążanie,

Obchodzimy 95. rocznicę odzyskania przez Naród Polski wolności po okresie zaborów. Oddajemy hołd patriotom i bohaterom tamtego czasu, szczególnie mężowi stanu Józefowi Piłsudskiemu, który odbudowując Rzeczpospolitą przywrócił nam dumę.

Niepodległość stała się faktem i dziś też jest naszym udziałem. Choć w codziennym życiu o tym nie myślimy, to niepodległą Polskę nosimy w sercach, a Święto Niepodległości jest również po to, żeby nam o tym przypominać.

Uczyńmy to święto radosnym, niech będzie okazją do wyjścia z domu, wspólnego spotkania i zamanifestowania dumy z tego, że w zjednoczonej Europie jesteśmy Polakami.

Wywieśmy biało-czerwone flagi na naszych domach, zakładach i urzędach. Zachęcam też do obejrzenia wystawy „Drogi do niepodległości”, która 8 listopada zostanie otwarta w Ratuszu Staromiejskim.

Zapraszam również serdecznie mieszkańców Elbląga do radosnego uczczenia Dnia Niepodległości poprzez udział w innych miejskich uroczystościach. Zapraszam na Marsz Niepodległości, inscenizację historyczną pod Bramą Targową i mszę świętą w intencji Ojczyzny. Zachęcam do złożenia kwiatów pod pomnikiem najwybitniejszego Polaka w dziejach Jana Pawła II.

Z okazji Święta Niepodległości pragnę złożyć wszystkim elblążanom życzenia pomyślności i nadziei na lepsze jutro.

Jerzy Wilk
prezydent Elbląga


Narodowe Święto Niepodległości - zobacz program wydarzeń