Tramwaj jedzie a samochód blokuje

tramwaj i auta
Elbląskie tramwaje wracają na zmodernizowane torowiska, niestety, podczas prowadzonych w sobotę, niedzielę i poniedziałek próbnych przejazdów, dość często występowały sytuacje z których wynika, że elblążanie zdążyli zapomnieć już o obecności tramwajów w pewnych rejonach miasta. Dlatego Zarząd Komunikacji Miejskiej apeluje zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu skrzyżowań, przejazdów i przejść z udziałem torowisk tramwajowych.

Do kierowców parkujących przy ul. Królewieckiej w pobliżu torowiska, apelujemy o przestrzeganie znaków drogowych i nie blokowanie przejazdu. Ze względu na trwające nadal w pobliżu torowisk prace budowlane, a także na regulację sygnalizacji świetlnej oraz możliwość wystąpienia innych utrudnień w ruchu tramwajów, zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy.

Zmotoryzowani i piesi powinni również zwrócić szczególną uwagę na powrót tramwaju w ul. Browarną, Obrońców Pokoju, Dąbka, Ogólną, Królewiecką i Marymoncką, gdzie pozostawione auta także blokują przejazd poszczególnym składom. Na zdjęciach przykłady z ostatnich dni.

tramwaj i auta