Sezonowe przygotowania

organizacja komunikacji i ruchu - spotkanie
Nadchodzący początek listopada, a także coraz chłodniejsze dni i noce powodują, że urzędnicy, służby miejskie i komunalne wracają do pewnych tematów. Dlatego dziś w Urzędzie Miejskim odbyły się dwa spotkania organizacyjne, pierwsze z nich dotyczyło sprawnego zorganizowania komunikacji miejskiej podczas święta Wszystkich Świętych, drugie dotyczyło pomocy osobom bezdomnym w okresie jesieni i zimy.

 


Komunikacja

Szczegółowy plan organizacji ruchu i komunikacji w pobliżu elbląskich cmentarzy powinien zostać przedstawiony w przyszłym tygodni. Dzisiejsze spotkanie z udziałem Policji, Straży Miejskiej, przedstawicieli firm przewozowych i urzędników dotyczyło konkretnych rozwiązań, które można przyjąć na przełomie października i listopada.

Pomoc bezdomnym
O pomocy bezdomny rozmawiali pracownicy Departamentu Społecznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu dla Bezdomnych, Caritas Diecezji Elbląskiej, Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Policji i Straży Miejskiej. Szczegółowa lista miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc zostanie zaktualizowana i przekazana do mediów na początku przyszłego tygodnia. Chodzi zarówno o miejsca noclegowe, jak i takie gdzie można otrzymać ciepły posiłek i ubranie.

pomoc bezdomnym - spotkanie