Norweski producent rozpoczyna inwestycję w Elblągu

Firma Acoustics, Norweski producent elementów na platformy wiertnicze  której oddział mieści się w Elbląskim Parku Technologicznym zdecydowała o wybudowaniu zakładu produkcyjnego na Modrzewinie. Dzisiaj przedstawiciele firmy Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics oraz Krzysztof Mielczarek współinwestor wzięli udział w briefingu prasowym z udziałem prezydenta Elbląga Jerzego Wilka oraz dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego Pawła Lulewicza.


- To konsekwencja działań podjętych dwa lata temu kiedy opracowaliśmy strategię rozwoju firmy i zdecydowaliśmy się uruchomić nasze biuro projektowe w Elbląskim Parku Technologicznym.  Duże zaangażowanie wielu osób z Urzędu Miasta i Elbląskiego Parku Technologicznego przyczyniło się do podjęcia przez Zarząd Acoustics ostatecznej decyzji o uruchomieniu tej inwestycji właśnie w tym miejscu i w tym czasie – podkreśla Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics, Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii dodaje Daniel Dłuszczakowski.

Inwestor zakłada  docelowo wybudowanie obiektu o powierzchni 2783m2. W pierwszym etapie inwestycji gdzie zatrudnienie znajdzie 15 osób, powstanie obiekt o powierzchni 1242m2.

W zakładzie produkowane będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Uruchomienie produkcji przewidywane jest na  jesień 2014 r.

Czwarta inwestycja na Modrzewinie

- Cieszę się, że inwestor wybrał taką właśnie lokalizację. Będzie to czwarta inwestycja na Modrzewinie, wierzymy że nie ostatnia w tym roku - podkreśla Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk. Każdy inwestor mały czy duży który tworzy nowe miejsca pracy w Elblągu jest ważny i należy o niego dbać – dodaje Prezydent Wilk.

Własny nowoczesny zakład

- To modelowy przykład firmy która uzyskując wsparcie Elbląskiego Parku Technologicznego, po dwóch latach funkcjonowania decyduje się opuścić mury Parku i wybudować własny nowoczesny zakład produkcyjny wraz  biurami projektowymi i biurem zarządu -   mówi Paweł Lulewicz Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.