Spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami ze Szwecji i Finlandii

Spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami ze Szwecji i Finlandii
W najbliższy poniedziałek, 9 września o godz. 17.30 władze miasta wezmą udział w spotkaniu z przedsiębiorcami ze Szwecji i Finlandii. Spotkanie odbędzie się w ramach „Misji przyjazdowej przedsiębiorców ze Szwecji i Finlandii”. Misja odbędzie się w dniach 9 – 12 września w Elblągu, Pasłęku, Giżycku, Ełku i Olsztynie.W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele przedsiębiorstw ze Szwecji i Finlandii specjalizujących się w rozwoju i wykorzystaniu energii odnawialnej, technologii informatycznych, zarządzaniu i inżynierii transportu. Wśród firm szwedzkich znalazły się takie przedsiębiorstwa, jak Lokron AB, Maston, reCulture AB, KYAB Sweden AB, NOWAITTRANSIT AB, GreenExergy. Uczestnikami misji ze strony fińskiej będą reprezentanci takich firm, jak Fennosteel, Softability Group Oy, Otaniemi, Bridge Builders Guild, Ensto Group, Centrum Balticum.

Misja zostanie zainaugurowana 9 września o godzinie 17.30 w Elbląskim Parku Technologicznym. Z przedsiębiorcami spotka się wiceprezydent Janusz Hajdukowski. Drugi dzień wydarzenia rozpocznie się śniadaniem biznesowym w Hotelu Elbląg. Następnie uczestnicy wezmą udział w konferencji zatytułowanej „Otwarci na Skandynawię”, która odbędzie się w Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku. W środę 11 września przedsiębiorcy wezmą udział w prezentacjach w Ekomarinie w Giżycku oraz w Ełckim Parku Technologicznym. Wydarzenie zakończą 12 września prezentacje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Zadaniem misji jest stworzenie dynamicznej platformy porozumienia i nawiązanie dialogu między przedstawicielami świata nauki oraz biznesu, m.in. poprzez prezentację rozwiązań na rzecz rozwoju inwestycji w województwie warmińsko-mazurskim. Organizatorem misji jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.