Nowy basen kryty w 2015?

Konferencja prasowa Jerzego Wilka, prezydenta Elbląga, 2 września 2013 roku
Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa Jerzego Wilka, prezydenta Elbląga oraz wiceprezydentów Marka Pruszaka i Janusza Hajdukowskiego. Podczas spotkania włodarze miasta poruszyli kilka istotnych tematów, w tym kwestię budowy nowego stadionu.Podczas konferencji prasowej prezydent Jerzy Wilk podsumował VIII Elbląskie Święto Chleba, mówił o inauguracji nowego roku szkolnego, wizycie w Sejmie w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej oraz przedstawił nową koncepcję na stadion.

Poważnie zastanawiamy się nad wdrożeniem wariantu B, czyli rezygnacji z budowy nowego obiektu przy ul. Agrykola, a w zamian sukcesywne modernizowanie istniejącego obiektu – mówi Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Jestem po rozmowach z Zarządem klubu i kibicami, gdzie przedstawiłem tę koncepcję. Oczekuję na informację, jakie są najpilniejsze potrzeby – dodał Jerzy Wilk.

Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to postaram się, aby marszałek Jacek Protas ogłosił nowy konkurs, tak, by środki przeznaczone na budowę stadionu zostały w Elblągu i zostały wydatkowane na budowę nowego krytego kąpieliska na terenie basenu odkrytego – kończy Jerzy Wilk.

Szerszą relację zamieścimy jutro.