List prezydenta do uczniów, nauczycieli i rodziców

Fot. Ryszard Siwiec

Fot. Ryszard Siwiec
Dzisiaj 15 tys. 787 uczniów rozpocznie nowy rok szkolny. Do elbląskich przedszkoli uczęszczać będzie 2 tys. 493 dzieci. Z tej okazji prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował do uczniów, nauczycieli i rodziców list.

 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice

Minęły wakacje. Przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań i  nauki. Pozwólcie, że przypomnę słowa Jana Pawła II z 1987 roku: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".

Dla uczniów takim Westerplatte może być właśnie szkoła. Życzę więc Wam wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów. Abyście z radością realizowali swoje zainteresowania, nawiązywali nowe przyjaźnie, ale także zdobywali umiejętności ważne dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej. Jestem przekonany, że nauczyciele pomogą Wam w tym z pełnym zaangażowaniem.

Nauczycielom i wychowawcom życzę z kolei wielu osiągnięć w pracy zawodowej. Chciałbym, aby Wasze oddanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu młodzieży stały się źródłem satysfakcji.

Rodziców - zwłaszcza tych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją szkolną karierę - zapewniam, że elbląska szkoła nie tylko zadba o solidną wiedzę, ale stworzy uczniom dobre i bezpieczne warunki do nauki i zabawy.  Niech osiągnięcia Waszych dzieci będą dla Was powodem do dumy.
Życzę wszystkim nadziei na lepsze jutro.

Elbląg, dnia  2 września 2013 roku

 

Jerzy Wilk

Prezydent Elbląga