ziELBLĄG w Galerii EL

zielono mi
Co w Elblągu może się podobać? A co jest największym mankamentem naszych przestrzeni publicznych? Czy tylko z powodu chłodnego klimatu nie spędzamy na elbląskiej Starówce tyle czasu co Włosi na swoich piazzach? Jakie to uczucie - uprawiać poranną gimnastykę w otoczeniu gotyckich murów? I czy sztuka abstrakcyjna może wpływać na wygląd i smak naszego śniadania? Na te i inne pytania odpowiemy już w najbliższy weekend (22-23 czerwca), podczas pierwszego z czterech tegorocznych wydarzeń ziELBLĄG.

Start w sobotę o godz. 18, w Krużganku Galerii EL. Podczas panelu dyskusyjnego na temat atutów i braków elbląskich przestrzeni wypowiedzą się m.in. tutejsi architekci, artyści, autorzy poświęconych Elblągowi profili społecznościowych, jak również przedstawiciele lokalnych instytucji i Urzędu Miasta (Departamentu Urbanistyki i Architektury). Po serii krótkich prezentacji odbędzie się otwarta debata połączona z tworzeniem praktycznej mapy przyjaznych miejsc piknikowych w Elblągu. Wieczór w zabytkowych wnętrzach Krużganka uatrakcyjni również pokaz filmu "Home - S.O.S Ziemia" oraz koncert SoundLab, podczas którego w głównej roli wystąpią... zielone rośliny.

Natomiast w niedzielę od godz. 10 zapraszamy wszystkich chętnych na poranną gimnastykę, a tuż po niej wspólne śniadanie na trawie na dziedzińcu Galerii EL. Warto zabrać ze sobą piknikowy koc i koszyk z tradycyjną kanapką z serem i jajkiem na twardo, tudzież pomidorem, którego będzie można przyprawić świeżymi ziołami prosto z krzaczka! Będzie to również najlepszy czas i miejsce na skakankę, hula hop, frisbee, bule i inne gry rekreacyjne w gronie przyjaciół i rodziny. Natomiast w "czytelni sztuki" pod gołym niebem znajdzie się też coś dla poszukujących strawy duchowej. Około południa odbędzie się otwarty konkurs na przygotowanie najbardziej kreatywnej kanapki inspirowanej kolekcją sztuki geometrycznej Galerii EL – w końcu otoczenie zobowiązuje!

Zapraszamy elblążan do spędzenia relaksującego, weekendowego czasu w inspirującym otoczeniu Galerii EL. Rozmawiając o Elblągu i aktywnie korzystając z jego przestrzeni wspólnie możemy budować jego pozytywną atmosferę, której nierzadko zazdrościmy innym miastom. W kolejnych letnich miesiącach spotkania ziELBLĄG odbędą się również w wybranych miejskich parkach – szczegółowy harmonogram można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia ziELBLĄG https://www.facebook.com/events/136583803210672/

Naszą poranną gimnastykę fachową poradą wspiera Malaga Fitness Club, a śniadanie na trawie pomagają przygotować Restauracja Celebra oraz Szkółka Drzew i Krzewów Serdyńscy.

Tekst: Ada i Łukasz Kotyńscy, współorganizatorzy ziELBLĄGA