Telewizja Elbląska ponownie podbiła Brukselę

Telewizja Elbląska będzie realizować w Brukseli kolejny cykl edukacyjny. Jest jedną z trzech polskich stacji, które otrzymały grant z Parlamentu Europejskiego na realizację filmowego magazynu. Pierwsze odcinki widzowie obejrzą jesienią.
Ekipa Telewizji Elbląskiej pracuje w Brukseli od listopada ubiegłego roku. Co tydzień przygotowuje Magazyn Europarlamentu, w którym dziennikarze wyjaśniają, czym zajmuje się Parlament Europejski i jak działa ta instytucja. Programy bardzo się w Brukseli podobają, czego dowodem jest wygrana w kolejnym konkursie.

- Wyprodukujemy 26 audycji, zaczynamy we wrześniu skończymy w marcu 2014 roku – mówi Piotr Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej. – Ten cykl będzie się trochę różnił od tego, który produkujemy obecnie, będzie bardziej skierowany do ludzi młodych. Ogłosimy wkrótce casting na prezentera wśród osób do 25. roku życia. Szukamy czterech osób, które zostaną przeszkolone, nauczą się, jak pracować z kamerą, jak sobie radzić w wirtualnym studiu. To będzie dla nich wielka przygoda, a dla nas to duże wyróżnienie, bo po raz kolejny wygraliśmy ogólnoeuropejski konkurs. Jesteśmy jedną z trzech polskich stacji telewizyjnych, którym to się udało.

Pierwszy odcinek nowego cyklu Telewizja Elbląska wyemituje jesienią tego roku. Magazyn będzie można oglądać w ponad stu lokalnych stacjach telewizyjnych zrzeszonych w sieci Vectra oraz na stronie www.tv.elblag.pl. Program będzie docierał do ponad dwuipółmilionowej widowni.

Telewizja Elbląska

Fot. Telewizja Elbląska
Jednym z gości Magazynu Europarlamentu był profesor Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.