W niedzielę - książka na pierwszym miejscu

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dlatego też sama książka, w szerszym niż dotąd wydaniu, będzie tematem kolejnego spotkania Elbląg Czyta Dzieciom. Wszystkie maluchy z rodzinami zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, na 12:30 do Ratusza Staromiejskiego. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Wstęp wolny.

A lekturą na niedzielne spotkanie będą wybrane z dziecięcych zbiorów opowiadania, które maluchom przeczyta sam pisarz – Wiesław Piechota, elblążanin, autor m.in. „Bajkowych opowieści na kłopoty różnej treści”.

Tuż po czytaniu – wspólne warsztaty. Jakie marzenia mają mali elblążanie? O tym się przekonamy, bo właśnie najpiękniejsze dziecięce wyobrażenia posłużą do stworzenia niepowtarzalnej księgi. Tego dnia każde dziecko będzie mogło rozbudzić w sobie autora i zapisać się na kartach wspólnie przygotowanego dzieła – młodsze wymalują marzenia, a starsze napiszą swe małe utwory. Czy spełnią się zachowane w księdze zapisy i obrazy...?