Most Górny otwarty dla pieszych

Most nad rzeką Elbląg – ten w ciągu ulic Mostowej i Giełdowej - został w piątek w południe otwarty dla pieszych. Ostanie prace porządkowe trwają na bulwarze. Most Górny zapewni  ciągłość komunikacji pomiędzy Starym Miastem a dzielnicą Zawodzie. Został udostępniony pieszym zaraz po otrzymaniu przez miasto pozwolenia na użytkowanie. Wydał je w czwartek  Wojewódzki  Inspektorat  Nadzoru Budowalnego w Olsztynie.
Most już funkcjonuje , mimo, że nie zakończono na nim jeszcze wszystkich robót.
- Trwają jeszcze ostatnie prace przy elewacji oraz instalowany jest sprzęt  do sterowania otwierania przęseł – mówi  Andrzej Piotrowski, kierownik budowy.
Jednocześnie dobiegają końca prace na Moście Dolnym (został udostępniony do ruchu pieszego w październiku zeszłego roku). Wykonano tam już chodniki, elewację i barierki. Do zakończenia wszystkich robót pozostało zamontowanie szlabanów oraz zamontowanie kierownic żeglugowych pod mostem.
Wiceprezydent Elbląga Adam Witek poinformował w piątek dziennikarzy, że całkowite zakończenie inwestycji – budowa mostów i nabrzeża - planowane jest za kilka tygodni.
– Wtedy dopiero będziemy mieli prawdziwy powód do radości. Trzymam kciuku za wykonawcę, żeby wszystko poszło zgodnie z planem – powiedział Adam Witek.
„Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013”.