Prezydent - Parlamentarzyści

prezydent - parlamentarzyści
Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga spotkał się dziś w Urzędzie Miejskim z parlamentarzystami naszego regionu. Spotkanie dotyczyło współpracy transgranicznej, Portu Morskiego w Elblągu i spraw bieżących miasta.

 

Prezydent podziękował wszystkim parlamentarzystom, którzy znaleźli czas i zawitali do Urzędu.

Chcemy, by z racji położenia Elbląga właśnie u nas powstało Centrum Współpracy Transgranicznej. Nasze miasto, poprzez Euroregion Bałtyk, ma w tego typu współpracy spore doświadczenie i kontakty nawiązane z miastami nadbałtyckimi. Zwracam się do Was jako parlamentarzystów regionu, by wspierać na poziomie centralnym i rządowym ten pomysł. Chcemy także zwiększyć możliwości przeładunkowe Portu w Elblągu i także w administracji centralnej uzyskać możliwość odpraw weterynaryjnych i fitosanitarnych. – powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.

Działania zmierzające do zmiany przepisów umożliwiających wprowadzenie w elbląskim Porcie odpraw fitosanitarnych i weterynaryjnych przedstawiał poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski. Leonard Krasulski chciał się dowiedzieć więcej na temat sytuacji bieżącej miasta i zarzutów stawianych władzom Elbląga przez Grupę Referendalną. Zarzuty szczegółowo wyjaśniali i odpierali je prezydent i uczestniczący w spotkaniu wiceprezydenci.

Stanisław Żelichowski zapewnił o swoim wsparciu na rzecz utworzenia Centrum Współpracy Transgranicznej i zaproszenia w związku z tym do Elbląga wiceministra Spraw Zagranicznych.

W spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli: Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Leonard Krasulski, Stanisław Żelichowski, Witold Gintowt-Dziewałtowski