Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej - 20 lat minęło

pracodawcy
Wczoraj w restauracji „Słowiańska” odbyło się spotkanie podsumowujące dwadzieścia lat działalności Związku Pracodawców Ziemi Elbląskiej. Jubileusz był okazją do wspomnień dotyczących przemian gospodarczych w Elblągu, a także nagrodzenia zasłużonych członków Związku.

W uroczystościach uczestniczyła wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, która gratulując okrągłej rocznicy przekazała pamiątkowy obraz z wizerunkiem elbląskiego Ratusza – to miejsce, gdzie pracodawcy mogą liczyć na wsparcie – podkreśliła Grażyna Kluge.

Wykład dotyczący elbląskiego przemysłu wygłosił ks. Andrzej Kilanowski. Co było najważniejszym czynnikiem rozwoju gospodarczego Elbląga?  - ks. Kilnanowski wskazał przede wszystkim na związki miasta z wodą

Zrzeszeni w Związku wspominali trudne czasy transformacji lat dziewięćdziesiątych XX wieku i misję, która nie zmieniła się przez dwadzieścia lat.  Związek miał być i jest miejscem skupiania elbląskich pracodawców i reprezentowania ich interesów. Zdaniem pracodawców w dalszym ciągu istnieje potrzeba tworzenia prawa, które będzie sprzyjać wszystkim tworzącym i oferującym miejsca pracy.