W czołówce polskich szpitali

nagroda dla szpitala
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu uplasował się na szóstym miejscu w Polsce i pierwszym miejscu w województwie warmińsko–mazurskim w rankingu „Bezpieczny Szpital 2012”.

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował wyniki rankingu "Bezpieczny Szpital 2012". W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 254 placówek medycznych z całego kraju.

- Szóste miejsce w tak prestiżowym rankingu to dla nas duże wyróżnienie – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. -  Nasz szpital klasyfikuje się w czołówce szpitali polskich już od kilku lat. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy, w osobnym podrankingu, wskazano także dziesiątkę szpitali wyróżniających się pod względem jakości opieki medycznej i w tej kategorii Szpital zdobył dziewiąte miejsce.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik „Rzeczpospolita” już od kilku lat przygotowuje ogólnopolski ranking "Bezpieczny Szpital". Placówki medyczne, które przystąpiły do rankingu przesłały ankiety ze szczegółowymi odpowiedziami na pytania dotyczące m. in. leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia placówek, kwalifikacji personelu. Przyjęta koncepcja nawiązuje do wdrażanych obecnie na świecie, szczególnie w krajach Unii Europejskiej, systemów opartych na połączeniu sprawnego zarządzania z bezpieczeństwem i zapobieganiem zdarzeniom niepożądanym.

Wszystkim pracownikom dyrekcja Szpitala przekazuje serdeczne gratulacje i podziękowania!

Na zdjęciu Pani Dyrektor Elżbieta Gelert odbiera dyplom z rąk Sławomira Neumanna, Wiceminstra Zdrowia