Piąte miejsce elbląskich ratowników

Piąte miejsce zajęli nasi ratownicy medyczni na XI Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym

We wrześniu w powiecie raciborskim odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Na starcie zawodów stanęło ponad 50 drużyn z Polski oraz 3 zespoły zagraniczne. Na uczestników mistrzostw czekało 5 niezwykle trudnych scenariuszy pozoracji medycznych oraz jedno zadanie sprawnościowe.

Jak przyznają organizatorzy owe mistrzostwa stanowią jedną z najbardziej prestiżowych imprez w świecie Ratownictwa Medycznego w naszym kraju. Celem zawodów było sprawdzenie umiejętności radzenia sobie w sytuacji dużego stresu pod presją czasu i niekiedy bardzo niesprzyjającego otoczenia, zdaniem organizatorów i tym razem świetnie przygotowane ekipy ratownicze nie zawiodły pokładanych w nich nadziei.

Elbląscy ratownicy podobnie jak na ubiegłorocznych mistrzostwach Polski zajęli 5 miejsce. Należy tu nadmienić, że do miejsca na podium zabrakło im tylko 3 punktów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku, oczywiście bardziej satysfakcjonujące byłoby miejsce wśród pierwszej trójki, ale piąta załoga w Polsce, też brzmi dumnie. - przyznaje Jerzy Pawlyta lider zespołu z Elbląga.


(zdjęcie:Raciborek.pl)
Od lewej stoją: Jerzy Pawlyta, Marcin Siemieniewski, Krzysztof Siemieniewski.