Leśny herb Elbląga z lotu ptaka

Herb Elbląga i logo Lasów Państwowych widoczne są na zdjęciach satelitarnych Modrzewiny. Co ciekawe kształty tworzą specjalnie posadzone gatunki drzew.

W latach 2004 – 2005 zalesiano Modrzewinę po przejęciu terenów poligonowych od Skarbu Państwa. Na blisko 45 hektarach posadzono blisko 260 tysięcy sadzonek drzew. Były to m.in., dęby, buki, olchy, świerki, sosny, brzozy.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Elbląg i Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz znaczącej dotacji z Funduszu Leśnego.

Dla upamiętnienia współpracy Miasta i Leśników w jednym z oddziałów leśnych zaprojektowano i posadzono drzewa odpowiednio dobranych gatunków w kształcie logo Lasów Państwowych i herbu Elbląga.

Zalesianie było kontynuowane w kolejnych latach, ale już w mniejszym zakresie. Każdego roku przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne lasu.

Logo Lasów Państwowych i herb Elbląga są już dobrze rozpoznawalne na zdjęciach satelitarnych i z samolotów. Zachęcamy do obejrzenia.