Silna gospodarka Norwegii szansą dla firm z Warmii i Mazur

Firma ACOUSTICS działająca w branży przemysłu morskiego zachęca firmy i samorząd województwa warmińsko-mazurskiego do współpracy z firmami skandynawskimi. Acoustics od marca br. jest częścią Elbląskiego Parku Technologicznego.

Przedstawiciele firmy uczestniczyli w IV Forum Gospodarczym Rynków Bałtyckich i Wschodnich organizowanym przez samorząd województwa i Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Dyrektor Generalny firmy ACOUSTICS w Polsce Daniel Dłuszczakowski w swojej prezentacji podkreślił, że szereg firm w Skandynawii poszukuje solidnych partnerów w Polsce, którzy będą w stanie dostarczać wysokiej jakości produkty i usługi, m.in dla morskiego przemysłu wydobywczego. Zwracając się do przedstawicieli władz regionu i PAIIZ podkreślił, że Norwegia, Szwecja czy Finlandia to kraje z dużym potencjałem rozwojowym. Ich silne gospodarki i własne źródła energii powodują, że są bardziej odporne na dekoniunkturę, którą obserwujemy w strefie Euro. Powinniśmy wykorzystać bliskość położenia naszego regionu, a szczególnie Elbląga i zaprezentować swoją ofertę na wybranych targach np. w Norwegii.

Prezentacja firmy ACOUSTICS spotkała się z dużym zainteresowaniem reprezentantów samorządu województwa oraz samorządów lokalnych. Przedstawiciele regionalnego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera zadeklarowali pomoc w promocji firm z regionu, które będą zainteresowane wejściem na rynki norweski, szwedzki, duński czy fiński.

- Elbląski Park Technologiczny przy współpracy z firmą ACOUSTICS poszukuje firm zainteresowanych dostarczaniem produktów i świadczeniem usług dla krajów skandynawskich. Planujemy w przyszłym roku organizację delegacji firm z regionu, która weźmie udział w targach lub misji gospodarczej w Norwegii. - mówi Paweł Lulewicz dyr. EPT.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym projekcie zapraszamy do kontaktu z Dyrekcją Elbląskiego Parku Technologicznego. Tel. 55 239-34-67, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.