Pomagajmy zwierzętom

Elbląskie schronisko wygrało w akcji Tesco „Pomagajmy zwierzętom”. Internauci oddali aż 8884 głosy. Dzięki temu schronisko otrzyma w nagrodę karmę dla zwierząt.
Akcja trwała dwa tygodnie. W tym czasie internauci mogli głosować na 181 schronisk w całej Polsce. Każde z nich rekomendowane było przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Nagrody otrzyma pięć schronisk, na które oddanych zostało najwięcej głosów.
- Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos, wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem pomagali pozyskać kolejne głosy. Wszystkim tym, którzy kibicowali – mówi Agnieszka Wierzbicka, kierownik elbląskiego schroniska.
Tuż za elbląskim uplasowały się schroniska z Włocławka, Sosnowca, Zamościa i Zabrza.
- Nasze schronisko, podobnie do innych boryka się w tej chwili z wieloma problemami. Najpoważniejszym jest przepełnienie, a co za tym idzie większe koszty. Każdy dzień przynosi nam kolejne trudne wyzwania, kolejne psie czy kocie nieszczęście, którym musimy podołać, bo jesteśmy schronieniem dla tych, które nie mogą liczyć na pomoc nikogo innego, którzy zapewnią godziwe i szczęśliwe życie skrzywdzonym zwierzętom. Schronisko ma chronić, pomagać i leczyć, a docelowo znaleźć nowych opiekunów - dodaje Agnieszka Wierzbicka.