Rozpoczął sie Turniej Miast Kopernikańskich

Rozpoczął się Turniej Miast Kopernikańskich. W ośmiu konkurencjach rywalizują ze sobą drużyny z Elbląga, Braniewa, Olsztyna, Torunia, Fromborka. Zabawa potrwa do 15.00.Elbląg jest gospodarzem imprezy, ponieważ wygraliśmy poprzednią edycję, która odbyła się w Toruniu. Konkurencje odbywają się przed Ratuszem Staromiejskim.
Ogłoszenie wyników odbędzie się między godziną 14.00 a 15.00. Na zwycięzców czeka puchar i sława:)

Konkurencja I – cięcie pali, do konkurencji zostaną zaproszone dwie pary męskie. Zadanie będzie polegało na przecięciu w jak najkrótszym czasie drewnianego pieńka.
Konkurencja II – bieg na nartach polegający na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego dystansu przez 5-6 osobowe zespoły, decyduje czas.
Konkurencja III – zegar – zabawa dla par. Kobieta usadawia się na metalowej platformie umieszczonej na długiej rurze, którą mężczyzna bierze w ręce i zgodnie z ruchem wskazówek zegara ze swym „ słodkim ciężarem” pokonuje jak największą liczbę okrążeń.
Konkurencja IV – przecinanie liny łopatą piekarczyka – konkurencja indywidualna dla mężczyzn.
Konkurencja V – cyrkiel, aby zadanie mogło się odbyć musi zebrać się 5 osobowa grupa z której 1 osoba jest kapitanem natomiast reszta uczestników za pomocą lin i przyrządu zwanego rosyjskim trójkątem musi przetransportować kapitana do wyznaczonego celu.
Konkurencja VI – przeciąganie liny – konkurencja dla wszystkich osób w drużynie, maksymalna ilość uczestników konkurencji 10 osób.
Konkurencja VII – rzut kapeluszem kowbojskim do celu. Drużyny składające się z 9 lub 10 osób, których zadaniem jest rzut i trafienie kapeluszem do celu oddalonego o 5 metrów (okrąg o średnicy 2 metrów)
Konkurencja VIII – jedzenie węgorza na czas, konkurencja dla 3 osób, 2 osoby dorosłe + 1 dziecko do 13 lat