Zabytkowy tramwaj... letnia atrakcja Starego Rynku

otwarcie tramwaju
Już jest - silnikowy wagon tramwajowy typu 5N został dziś oficjalnie udostępniony mieszkańcom i turystom. Do końca września będzie przypominał, że dawniej w tym miejscu przebiegała trakcja linii tramwajowej. Jednak to nie wszystko, bo tramwaj będzie również miejscem, gdzie będzie można przysiąść i ugasić pragnienie napojami z pobliskiej restauracji.

W oficjalnym otwarciu, czy raczej udostępnieniu tramwaju, udział wzięli: Anna Tworus - kierownik Ratusza Staromiejskiego, Marek Prochera - kierownik Działu Eksploatacji Tramwaje Elbląskie Sp. z o.o., Paweł Kulasiewicz – przewodniczący Stowarzyszenia Miłośników Elbląga „Ocalić od zapomnienia”, Paweł Nieczuja-Ostrowski - radny Rady Miejskiej, Michał Książek – właściciel Restauracji „Wulkan”.

Paweł Nieczuja-Ostrowski radny Rady Miejskiej i jednocześnie pomysłodawca akcji opowiedział krótko jak doszło do realizacji jego zamierzenia. Jak się okazuje radny wziął przykład ze Słupska, gdzie w podobny sposób wyeksponowano zabytkowy tramwaj. Marek Prochera z Tramwajów Elbląskich opowiedział krótko historię wagonu i przybliżył jego podstawową charakterystykę. Wreszcie Michał Książek z pobliskiej restauracji "Wulkan" zaprosił wszystkich do odwiedzania tramwaju i korzystania z dodatkowych atrakcji. Bardzo ciekawie prezentowały się modele tramwajów wykonane przez członków Stowarzyszenia Miłośników Elbląga "Ocalić od zapomnienia".

Elbląska starówka zyskała w okresie letnim kolejną atrakcję turystyczną. ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć