Kwiaty w kształcie EURO

kwietniki
Motywem tegorocznych obsad kwiatowych na terenie miasta Elbląga jest EURO 2012. Piękne aranżacje kwiatowe zostały zaprojektowane i wykonane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Do kompozycji z kwiatów użyto roślin jednorocznych o dużych walorach dekoracyjnych.

Gospodarzami mistrzostw Europy w piłce nożnej  EURO 2012 jest Polska i Ukraina, dlatego  w tegorocznych obsadach kwiatowych dominują kolory flag tych państw. O tym, że jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej przypominają kwiaty posadzone przy  Placu  Jagiellończyka,  w miejscu gdzie zorganizowana została Elbląska Strefa Kibica. Na okazałym kwietniku o wymiarach 20mx16m pojawiło się logo Mistrzostw. Oficjalne logo turnieju tworzą białe i czerwone begonie, żółte aksamitki, niebieski żeniszek oraz bordowa irezyna.

Donice przy ul. 1 Maja i ul. Hetmańskiej zostały obsadzone kwiatami w odcieniach czerwieni i bieli oraz  niebieskiego i żółtego. Barwy Polski i Ukrainy tworzą w donicach naprzemiennie begonie białe i żółte, kanny o kwiatach białych, czerwonych, żółtych oraz petunie, dalie, lobelie i bakopy. Kwiatów o tych kolorach nie zabrakło również przy ul. Czerwonego Krzyża (przy dawnej Modzie Polskiej). Na czterech rabatach kwiatowych zostały ustawione wieże kwiatowe obsadzone surfiniami, pelargoniami, petuniami i sanwitalią. Kwietniki pod wieżami kwiatowymi mają wzory piłki futbolowej. Tam, gdzie wieża kwiatowa jest koloru niebiesko-żółtego, piłka też jest w tych kolorach, natomiast tło jest biało-czerwone. I odwrotnie w niebiesko-żółte tło wkomponowana  jest biało-czerwona piłka oraz wieża kwiatowa obsadzona kwiatami w barwach narodowych naszego kraju. Elipsa przy herbie przypomina stadion piłkarski. Murawa stadionu jest wykonana z trawnika z darni. Także kwietniki i klomby w innych częściach miasta nawiązują do czerwcowych wydarzeń sportowych.

Wykonane przez Zarząd Zieleni Miejskiej precyzyjne kompozycje kwiatowe będą upiększały nasze miasto aż do późnej jesieni.

Galeria zdjęć