Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Departament Zarząd Dróg informuje, że na ulicach w  czerwcu  br. zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Oto szczegóły:


•   ul. Czerwonego Krzyża –  za pomocą linii poziomych na dotychczasowym deptaku zostaną wyznaczone nowe  miejsca postojowe i jezdnia jednokierunkowa. Do czasu zakończenia przebudowy torowiska droga nie będzie miała przejazdu.

•    ul. Kajki –  po zakończonej odnowie nawierzchni, znakami pionowymi zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od ul. Piłsudskiego do Krzyżanowskiego) i możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie jezdni. Na odcinku od ul. Krzyżanowskiego do Pionierskiej zostanie zachowany  ruch dwukierunkowy i  całkowity  obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    ul. Krzyżanowskiego – znakami pionowymi zostanie oznakowany ruch jednokierunkowy  (wjazd od ul. Kajki do Beniowskiego) i możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie ulicy.

Przypominamy, że  w sprawie w/w zmian były przeprowadzane konsultacje społeczne w marcu br.

Ponadto przypominamy, że na naszych ulicach trwają jeszcze prace drogowe związane  z odnową oznakowania poziomego. W ramach tych robót  ścieżka rowerowa na ul. Płk. Dąbka zostanie oddzielona od chodnika ciągłą linią poziomą (tak jak w roku ubiegłym oznakowano ul. Hetmańską), a ponadto jezdnia na wszystkich przejazdach rowerowych (ulic Płk. Dąbka, Ogólnej, Jana Pawła II)  zostanie oznaczona kolorem czerwonym.