Rozbudowa CH Ogrody - Inwestor uruchamia program franczyzowy

CBRE Global Investors, właściciel CH Ogrody w Elblągu,w ramach utworzonego dla obiektu programu franczyzowego „Rozkwitaj w Ogrodach” zamierza wspierać lokalnych przedsiębiorców.

Program adresowany jest do potencjalnych najemców centrum zainteresowanych otwarciem sklepów partnerskich wiodących najemców sieciowych. Rozpoczęcie prac przy rozbudowie centrum zaplanowanona III kw. 2012 roku.

Podczas naszych rozmów z markami sieciowymi zainteresowanymi obecnością w rozbudowywanych Ogrodach część z nich sygnalizuje chęć otwarcia lokalu w systemie franczyzowym – mówi Marcin Skowroński, Asset Manager z CBRE Global Investors. – Wiele z tych firm nie ma jednak bezpośrednich kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy zgłaszają się do nas z chęcią wynajęcia lokalu pod szyldem znanej marki. Celem naszego programu jest po pierwsze ułatwienie kontaktów franczyzodawców z franczyzobiorcami, a po drugie udzielenie wsparcia chcącym otworzyć w Ogrodach salony partnerskie.

Program „Rozkwitaj w Ogrodach” jest skierowany do przedsiębiorców z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Inwestor zamierza w sposób zintegrowany wykorzystywać różnorodne narzędzia promocji i docierania z programem zarówno do potencjalnych franczyzobiorców, jak i międzynarodowych oraz ogólnopolskich sieci handlowych. Zaplanowano m.in. spotkania w Elblągu i innych miastach, szeroką kampanię promocyjną i informacyjną czy pomoc w promocji marki na terenie Elbląga. W program zaangażowane są wszystkie strony projektu rozbudowy centrum: właściciel, a także firma odpowiedzialna za realizację i komercjalizację obiektu– Acteeum Central Europe.

W czasie dotychczasowej komercjalizacji zbudowaliśmy dużą bazę firm zainteresowanych udzieleniem franczyzy w elbląskich Ogrodach– informuje Joanna Klimaszewska z firmy Acteeum Central Europe, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu i realizację programu franczyzowego. –Teraz będziemy pomagali im w znajdowaniu lokalnych partnerów.

Nowe „Ogrody” otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie ponad dwukrotnie większe nowoczesne centrum mające charakter regionalny, o powierzchni najmu 43 500 m2 z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

***
Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną z czołowych firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD.W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE.Są to m.in.: Centrum Handlowe „Ogrody” w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.
„Ogrody” w liczbach
Przed rozbudową
•    17 500 mkw. powierzchni najmu (w tym 10 200 mkw. Carrefour)
•    Jednopoziomowe centrum handlowe
•    55 lokali handlowych i usługowych
•    901 miejsc parkingowych
•    Otwarcie: 2002 r.
Po rozbudowie
•    43 500 mkw. powierzchni najmu (w tym 10 200 mkw. Carrefour)
•    Dwupoziomowe centrum handlowe, parking podziemny i naziemny
•    130 lokali handlowych i usługowych
•    Kino wielosalowe
•    1260 miejsc parkingowych na 3 poziomach
•    Zakończenie rozbudowy: II kw. 2014 r.

Więcej informacji
Program franczyzowy
Joanna Klimaszewska, Leasing Manager, 600 33 13 13, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro Prasowe
Artur Giel, 609 718 171, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.