Wizyta studyjna prezentująca miejsce budowy Aquaparku

28 maja br. Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga  organizuje wizytę studyjną, podczas której zaprezentowane zostanie miejsce realizacji budowy Aquaparku w partnerstwie publiczno-prywatnym.


- Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli firm zainteresowanych tematem, formułą partnerstwa publiczno-prywatnego, wykorzystaniem potencjału miasta i regionu. – mówi Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga

19 kwietnia 2012 r. zostało opublikowane ogłoszenie o koncesję na roboty budowlane (w ramach procedury Prawa Zamówień Publicznych, wyłonienia partnera prywatnego na realizację inwestycji celu publicznego) dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa Aquaparku wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz rewitalizacja/przebudowa istniejącego basenu odkrytego w Elblągu”. Jest ono wstępem do rozpoczęcia negocjacji z potencjalnymi inwestorami, którzy po spełnieniu warunków zawartych w specyfikacji złożą swoją ofertę w Urzędzie Miejskim w Elblągu (więcej informacji: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/23230).

- Planowana inwestycja przewiduje rewitalizację istniejącego basenu odkrytego, który jest największym tego typu obiektem w Europie. Podczas wizyty studyjnej przybliżymy  koncepcję zagospodarowania centrum rekreacyjno-sportowego Europarku. To w jego ramach zaplanowaliśmy budowę, m.in. Aquaparku z całą infrastrukturą towarzyszącą, w tym oczywiście hotelową lub usługowo-handlową – uzupełnia Grzegorz Nowaczyk.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Konsulatu RP w Kaliningradzie oraz przedstawiciele Kaliningradu. Zaprezentują potencjał i profil klientów z Obwodu Kaliningradzkiego, zainteresowanych korzystaniem z atrakcji Aquaparku.

Firmy zainteresowane udziałem w wizycie proszone są o potwierdzenie uczestnictwa do 25 maja 2012 r. drogą elektroniczną pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel. 55 239 32 90.