Wkrótce ruszy nowy zakład na Modrzewinie

Metal Expert

Metal Expert - Metal Expert
Już wkrótce na Modrzewinie ruszy  nowy zakład produkcyjny firmy Metal Expert. Odbiory techniczne przebiegły pozytywnie i zostały już zakończone. Firma wdraża nową technologię wytwarzania tarcz kierowniczych dla potrzeb energetyki.

Nowa hala produkcyjna wyposażona będzie, m.in. w trzy numerycznie sterowane tokarki, centrum obróbcze, wycinarkę laserową i robota spawalniczego. Specjalnie utworzony został wyspecjalizowany dział badawczo-rozwojowy. Jego celem jest poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie komponentów do energetyki.

Początki spółki to rok 2005. Wyłoniona została z jednego z zakładów produkcyjnych ALSTOM Power w Elblągu, które z kolei powstały w wyniku prywatyzacji Zakładów Mechanicznych ZAMECH - polskiego pioniera w produkcji turbin parowych. Celem firmy jest rozszerzanie zakresu produkcji i świadczonych usług, a także specjalizowanie się w kompleksowych dostawach komponentów dla energetyki. Strategią zaś zrównoważony rozwój, wsparty innowacyjnością oraz niezbędnymi inwestycjami. Metal Expert jest przedsiębiorstwem silnie związanym z innymi z branży energetycznej, głownie działającymi w regionie elbląskim. Dąży więc do wspierania interesów ekonomicznych i społecznych regionu.

Metal Expert pozyskał na budowę nowej hali dotację z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.